Miegs ir viena no svarīgākajām cilvēka vajadzībām. Ja mēs slikti guļam vai ja mums ir bezmiegs, mums būs slikta diena darbā.
Taču sistemātisks miega trūkums izraisa bezmiegu, kļūst par galveno depresijas un hroniska noguruma cēloni. Arī tāpēc, ka mēs nepietiekami guļam, mēs varam saslimt ar dažādām slimībām, no kurām būs ārkārtīgi grūti atbrīvoties.
Eksperti apgalvo, ka veselīgs miegs ir cikliska ātrā un lēnā miega fāžu maiņa. REM miega laikā tiek atjaunotas smadzeņu funkcijas, savukārt lēnās fāzes laikā tiek atjaunots fiziskais spēks. Balstoties uz miega fizioloģijas pētījumiem, zinātnieki ir izstrādājuši produktīva miega metodes, kas nodrošina organisma atpūtu un atjaunošanos īsā laikā, pat ja miegam nav atlicis vairāk par 5-6 stundām.
Cik daudz jāguļ, lai labi izgulētos?
Katrs cilvēks ir atšķirīgs, un vajadzību pēc miega nosaka ģenētiskās īpatnības. Dažiem cilvēkiem pietiek ar 3 stundām, bet citi jūtas noguruši jau pēc 9 stundām. Ievērojot noteiktus noteikumus, jūs varat samazināt vajadzību pēc miega, bet vidēji nevajadzētu to samazināt līdz mazāk nekā 5-6 stundām, tas neizbēgami ietekmēs jūsu veselību.
5 padomi, kas palīdzēs jums īsā laikā labi izgulēties.
“Pirms miega” diēta
Tā sauktā “pirms miega” diēta ir aizliegums ēst trīs stundas pirms gulētiešanas, izslēdzot no vakara ēdienkartes treknus, kūpinātus, pikantus ēdienus, kā arī tonizējošus dzērienus un alkoholu. Pamēģiniet vismaz vienu reizi neēst pirms gulētiešanas, un no rīta sajutīsiet vieglumu savā ķermenī.
Lasi vēl: Kā atbrīvoties no blaugznām: pavisam ekonomiski aizsardzības līdzekļi, kas noteikti palīdzēs
Miegs dienas laikā
Ja jums ir iespēja atpūsties dienas laikā, aizveriet acis uz 20 minūtēm. Tas aizvieto vienu nakts ciklu un samazina jūsu miega ilgumu par aptuveni 2 stundām. Ārzemēs šo metodi sauc par “siestu”, dažās valstīs tā ir īpaši iecienīta un bieži praktizēta.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!